Category Archives: Новости

Нові зміни до Податкового кодексу України

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» № 657-VII від 24.10.2013, який опубліковано 12 листопада 2013 року і набуде чинності з 01 січня 2014 року, внесені значні зміни до порядку обліку платників податків, накладання штрафних санкцій, анулювання реєстрації платником єдиного податку, скасування свідоцтв єдиного податку та податку на додану вартість та ціла низка інших змін.

1. Відомості про статус платників податків на сайті Міндоходів.

На сайті Міндоходів крім реєстру платників ПДВ буде опублікований реєстр платників єдиного податку. Отже, дізнатися, чи є ваш контрагент платником єдиного податку, можна буде дізнатися на сайті Міндоходів. Крім того, планується замість свідоцтва платника ПДВ та свідоцтва платника єдиного податку видавати виписку з відповідного реєстру. На думку експертів це призведе не до очікуваного полегшення в роботі підприємців, бухгалтерів та керівників підприємств, а до нових складнощів, створить величезні черги до державних реєстраторів.

2. ПДВ не поширюється на штрафні санкції.

Законодавчо встановлено, що отримані платником податків штрафи, пені, неустойки внаслідок невиконання договорів не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

Право на отримання платником податків бюджетного відшкодування зберігатиметься у наступних звітних (податкових) періодах згідно нової редакції пункту 200.6 ПКУ

Право на включення податкового кредиту за податковими накладними, наданими платнику податку з порушеннями в термінах реєстрації в Єдиному реєстрі або з порушеннями в оформленні таких податкових накладних подовжено до 60 календарних днів, наступних за останнім днем подання податкової декларації за звітний (податковий) період. В податковій накладній не потрібно вказувати номер та дату митної декларації, оскільки ці реквізити виключено з п.п. «I» п. 201.1 ПКУ.

3. Податкові різниці у складі фінансової звітності

Тимчасові та постійні різниці платник податку може обчислювати та вказувати в податковій звітності виключно за своїм власним бажанням.

4. Трансфертне ціноутворення

Термін «пов'язані особи» з метою оподаткування доповнено категорією малолітні діти. Згідно п.п.39.2.1.2 ПКУ до складу контрольованих операцій відносяться операції з нерезидентами, зареєстрованими на території іншої держави, де ставка податку на прибуток на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні. Перелік таких держав (територій) затверджується КМУ.

5. Нематеріальні активи

Строк експлуатації нематеріальних активів повинен становити від 2 по 10 років безперервної експлуатації, якщо інше не передбачено в правовстановлюючих документах.

6. Штрафні санкції Штрафні санкції за неподання або порушення строку подання до контролюючих органів відомостей про внесення змін, які вносяться до держреєстру фізичних осіб – підприємців, не нараховуються до 01.01.2016р.

7. Помилки у формі №1-ДФ

Штрафні санкції за помилки у формі 1-ДФ не нараховуються у випадках:

  • якщо недостовірні відомості або помилки не тягнуть за собою зміну платника податку та/або не впливають на податкові зобов'язання платника
  • якщо помилки з невідображення, неутримання, несплати податку на доходи фізичних осіб були виправлені податковим агентом самостійно у наступних звітних (податкових) періодах протягом звітного року.

8. Реєстрація платником Єдиного податку в державного реєстратора

Реєстрація платником єдиного податку має бути проведена протягом двох робочих днів з дня отримання заяви від державного реєстратора (йдеться про новостворених суб'єктів господарської діяльності, що реєструються та хочуть обрати спрощену систему оподаткування з моменту реєстрації.

Підставою для скасування реєстрації платником єдиного податку тепер буде наявність податкового боргу у платника єдиного податку протягом двох послідовних податкових кварталів. Відновити єдиний податок можна буде через 1 календарний рік.

9. Реєстратори розрахункових операцій (РРО).

З 01 січня 2014 року почнуть застосовуватись штрафні санкції за неподання до податкових органів контрольно-звітної інформації РРО засобами електронного зв'язку згідно вимог чинного законодавства.

У відповідності з наказом Міндоходів №522 від 01.10.2013 з державного реєстру РРО виключені моделі РРО, в яких не передбачена електронна передача контрольної звітності до органів Міндоходів.